Pravobřežní
Podolské nábřeží vede od Dvoreckého náměstí, kolem Veslařského ostrova až k Vyšehradskému tunelu. Jezdí po něm auta i tramvaje a vede po něm cyklostezka.
Rašínovo nábřeží najdeme na pravém břehu Vltavy mezi Vyšehradským tunelem a Jiráskovým náměstím. Nachází se na něm promenáda i cyklostezka.
Pravobřežní
Masarykovo nábřeží představuje úsek od Jiráskova náměstí, přes Národní divadlo, až k mostu Legií.
Smetanovo nábřeží se táhne od mostu Legií, kolem Novotného lávky, až ke Karlovu mostu. Právě zde vzniklo v polovině 19. století
první pražské kamenné nábřeží.
Alšovo nábřeží představuje jen
malá ulička, kterou najdeme skrytou za řadou domů, jako je například luxusní hotel Four Seasons a budova uměleckých škol.
Dvořákovo nábřeží navazuje na
Alšovo nábřeží u ulice Na rejdišti a jeho první část končí u náměstí Curieových. Až potud je pro auta jednosměrné.
Nábřeží Ludvíka Svobody najdeme mezi Štefánikovým mostem a Hlávkovým mostem. Jeho součástí je poměrně frekventovaná komunikace, jejíž část vede pod nábřežím v Těšnovskému tunelu.
Pravobřežní
Rohanské nábřeží vede od Hlávkova mostu, podchází Negrelliho viadukt a končí na křižovatce s ulicí U Rustonky. Ve své podstatě nikdy nebylo skutečným nábřežím. Spíše se jedná o širokou komunikaci.
Levobřežní
Hořejší nábřeží spíš než promenádu představuje frekventovanou jednosměrnou komunikaci, která navazuje na Strakonickou ulici. Podchází Železniční most a Palackého most a končí u ústí Jiráskova mostu.
Levobřežní
Janáčkovo nábřeží představuje úsek mezi Palackého mostem a mostem Legií. Počítá se k němu i snížená vozovka probíhající pod mostem, která je pokračováním Hořejšího nábřeží.
Malostranské nábřeží vede od mostu Legií k Sovovým mlýnům. Je poměrně krátké a kamennou zpevněnou část tvoří řada domů.
Levobřežní
Kosárkovo nábřeží je spíše jen krátká ulice, která vede od Mánesova mostu, kolem Úřadu vlády ve Strakově akademii až k Občanské plovárně.
Levobřežní
nábřeží Edvarda Beneše vede od Strakovy akademie, kde sídlí Úřad vlády nejprve jako ulice souběžná s Kosárkovým nábřežím.
Nábřeží kapitána Jaroše se vine podél levého břehu Vltavy pod Letnou. Své jméno dostalo nábřeží poprvé v roce 1948.
Bubenské nábřeží vede po levém břehu Vltavy od Hlávkova mostu, pod Negrelliho viaduktem, kolem holešovické tržnice až k ulici Komunardů.
Holešovického nábřeží vedlo mezi severním koncem Partyzánské ulice a jižním předmostím mostu Barikádníků. Dnes už z něj však příliš nezůstalo.