Velký Fürstenberský palác najdeme na Malé Straně ve Valdštejnské ulici v sousedství Malého Fürstenberského paláce. Jeho součástí je také Velká Fürstenberská zahrada, která patří bezesporu k nejhezčím historickým zahradám v Praze.
Stavba paláce probíhala v několika etapách za císařského rady Berky z Dubé do roku 1600. V 18. století palác získala hrabata z Vrbna, jejichž dílem je vstupní portál do ulice a architektonicky zajímavé schodiště. Dnešní podoba je připisována přestavbě za Kazimíra Netolického z Eisenbergu.
Své dnešní jméno získal palác po svém majiteli, knížeti Karlu Egonu z Fürstenberku, který získal nemovitost roku 1822 ve značně zanedbaném stavu. Kníže byl členem Královské učené společnosti, spolu s níž se zasloužil o vznik Národního muzea. Kníže zde provedl jen dílčí zásahy do paláce, ve kterém, mimo jiné, měl uložené i cenné sbírky a knihy.
Od roku 1920 je palác v majetku státu a od roku 1922 ho má v pronájmu polské velvyslanectví. Palác není veřejnosti přístupný, ale terasová zahrada ano.
Zajímavost:
Kníže Karlu Egonu z Fürstenberku byl nejen vzdělanec, ale také průmyslník, který vlastnil v Čechách slévárny a hutě. Ve sklepě paláce skladoval železářské výrobky. Nejvíce skladováním oceli utrpěla zahrada, která musela být koncem 19. století zrekonstruována.