Pro účely výstavy bylo uvnitř umístěno kruhové panoráma s průzory na střídající se stereoskopické diapozitivy zajímavých českých míst. Největší zajímavostí pak bylo velké dioráma boje Pražanů se Švédy na Karlově mostě roku 1648. Rozloha obrazu činí 80 m2 a je dílem bratří Adolfa a Karla Liebscherových. Součástí dioramatu je i plastické popředí, které pomáhá vtáhnout do děje. Jeho autory byli Vojtěch Bartoněk a Karel Štapler. Obraz i s architektonickou kompozicí měli autoři hotový za 50 dní. Pavilon a jeho expozice sklidily na výstavě velký úspěch.
Později byl pavilon přenesen na Petřín a místnost s diapozitivy byla vyměněna za zrcadlové bludiště, dioráma bitvy zůstalo. V druhé místnosti byla od roku 1911 nainstalována vypouklá a vydutá zrcadla, která díky svému zakřivení deformují obraz člověka, který stojí před nimi. Proto se tato místnost nazývá Síň smíchu. V bludišti se nachází celkem 31 obyčejných a 14 zkreslujících zrcadel. Poslední rekonstrukce proběhla roku 1975.
Zajímavost:
Bludiště bylo po skončení výstavy demontováno a přemístěno z původního místa na nároží Průmyslového paláce na dnešní místo na Petříně. Navíc na střeše bludiště si všimněte korouhviček. Jsou na nich jména řemeslníků, kteří se o stavbu zasloužili. Napsali si je tam sami.